Już w najbliższy weekend 16 i 17 października do naszej gminy ponownie zjadą najlepsi zawodnicy biegów przeszkodowych w Europie. Gościć będziemy drugi rok z rzędu Runmageddon Lesko – Brama Bieszczad!

Poprzedni rok pokazał, że mimo wielu trudności, Gmina Lesko wraz z przedsiębiorcami potrafi współpracować przy realizacji wydarzeń, z których największą był Runmageddon Lesko - Brama Bieszczad, odbywający się po raz pierwszy w naszej gminie 24-25 października 2020r. Cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie był niebywałą formą promocji gminy i Podkarpacia w skali ogólnopolskiej, gdyż wydarzenie przyciągnęło do nas niemal 1 400 sportowców, mimo obostrzeń związanych z covid-19. Przyczyniło się ono tym samym do wydłużenia sezonu turystycznego, co na pewno zaowocuje w przyszłości dalszym rozwojem Leska i okolic.

Mając na względzie wzorową współpracę Gminy z gminnymi przedsiębiorcami, głównie z branży hotelarskiej przy wydarzeniu ubiegłorocznym, postanowiliśmy ponownie spróbować swoich sił i poprosić ich o współorganizację w roku bieżącym. Nie ukrywamy, że bez ich wsparcia Gmina nie byłaby w stanie podjąć się organizacji tak dużego zadania. Na szczęście znalazło się spore grono osób, którym leży na sercu rozwój Leska i okolicy. I tak dzięki kolejno wymienionym osobom czy firmom ponownie możemy gościć Runmageddon u siebie. Są to:

Pensjonat – Restauracja GAWRA w Łączkach
Hotel Szelców w Lesku
Hotel i Restauracja „Salamandra” w Hoczwi
Osada Podróżnika w Hoczwi
Hotel Skalny Spa w Polańczyku
Cellfast Sp. z o.o. z Krosna
Polska Grupa Energetyczna
DARJAN Sp. z o.o. - Materiały Budowlane, Betoniarnia w Hoczwi
Marek Zaniewicz - "MARZAN" – Lesko
Pracownia Projektowa ARCHISTYL z Leska
Przedsiębiorstwo Budowlane "ORLEF" z Leska
FHU POLTYNK Hoczew
"MAJSTER" USŁUGI BUDOWLANE – Hoczew
Restauracja „Pierwsze Piętro” z Leska
Młynarzowa Chata z Leska
Domki całoroczne – The Willows w Łączkach
Leskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
Sport Lesko Sp. z o.o.

Wśród grona sponsorów i partnerów są również przedsiębiorcy, którzy prosili o anonimowość. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i współpracę, nie tylko przy tej imprezie, ale też przy innych. Zawsze możemy na Was liczyć i dzięki Wam rozwijamy naszą gminę. Przypomnijmy, że wymienieni partnerzy wspierają nas zarówno finansowo, jak też rzeczowo i usługowo, gwarantując noclegi, wyżywienie oraz usługi pozwalające na pełne przygotowanie imprezy.

Dziękujemy również głównemu organizatorowi Extreme Events Sp. z o.o., a w szczególności Panu Piotrowi Bałchanowskiemu – Prezesowi Zarządu, za to, że kolejny raz zdecydowali się z nami współpracować i kolejny raz gmina Lesko zakończy finałowo cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie.

Tegoroczny event odbędzie się jako FINAŁ LIGI RUNMAGEDDONU 2021, w ramach którego zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych na długim i krótkim dystansie (6 i 21 kilometrów). Zakładana frekwencja uczestników to blisko 2 000 osób, a dla naszych hotelarzy to idealny sposób na wydłużenie sezonu turystycznego, to zastrzyk finansowy, który po prostu zostanie w naszej gminie i gminach sąsiednich.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Runmagedon to impreza dla ludzi z charakterem, twardych, kochających bezgranicznie sport, ludzi, którzy nie boją się potu, bólu i łez, a te  często towarzyszyć będą Wam podczas zmagania z przeszkodami towarzyszącymi w trakcie biegu. Na trasie czekają na Was błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje. Nie znajdziecie na świecie drugiej imprezy z takim zagęszczeniem przeszkód i tak wymagającą bieszczadzką trasą jak ta, którą dla Was przygotowujemy!

Po wyczerpującym biegu, na mecie czekać będą na Was regionalne przysmaki serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Hoczwi i Huzel. W niedzielę muzycznie w bieszczadzkim stylu powita Was z kolei zespół „Muzyczny Sagan”. Ale przed tym, w sobotni wieczór Basen Aquarius zaprasza wszystkich uczestników i kibiców na After Party, czyli IV Noc Basenów. Pływamy z DJ do północy!

Bądźcie w te dni razem z nami! Życzymy udanej zabawy!

TEKST: BIURO PROMOCJI UM LESKO