Już w najbliższą niedzielę zapraszamy mieszkańców Leska oraz okolic na oratorium o św. Józefie do Kościoła Nawiedzenia NMP w Lesku. Kompozytorem oratorium jest pochodzący z Bochni Paweł Goliński. Premiera jego dzieła odbyła się 19 marca 2019 r., w krakowskiej bazylice franciszkanów. 

Kompozytor mieszka obecnie w stolicy Małopolski, gdzie pracuje jako programista. Jednocześnie studiuje kompozycję i aranżację na Akademii Muzycznej w Katowicach. Monumentalny utwór wokalno-instrumentalny dedykowany św. Józefowi jest kolejną jego kompozycją, po oratorium „Moja modlitwa”.

Libretto do „Oratorium o św. Józefie” zostało napisane na podstawie fragmentów Pisma Świętego, tekstów hymnów liturgicznych poświęconych oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, litanii ku czci św. Józefa oraz w oparciu o teksty własne Pawła Golińskiego, Tomasza Pałuka i Konrada Napieralskiego.

Oratorium zostanie wykonane przez połączone schole i chóry krakowskie. Pod batutą Pawła Golińskiego zagra również orkiestra symfoniczna, zaś partie solowe w utworach zaśpiewa Anna Mikołajko-Osman. W trakcie koncertu, w sumie zaprezentuje się ok. 80 osób.

Koncert odbędzie się 5 grudnia w Kościele Nawiedzenia NMP w Lesku, a jego początek zaplanowano na godz. 16.00. Wstęp wolny.

TEKST: RED (źródło: www.pawelbochnia.pl)