Miłośnicy przemierzania kilometrów na dwóch kółkach mogą już szykować się do rywalizacji - ruszył właśnie konkurs na najpiękniejszą trasę rowerową województwa podkarpackiego.

Promowanie walorów turystycznych Podkarpacia oraz aktywnego spędzania czasu - takie są główne założenia konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego we współpracy z portalem Traseo.pl, gromadzącym propozycje tras i szlaków z całej Polski. Konkurs podzielony został na dwa etapy: podczas pierwszego, trwającego do 31 maja 2022, można zgłosić do zabawy przejechaną przez siebie trasę z terenu Podkarpacia poprzez nagranie jej w aplikacji Traseo lub narysowanie jej w serwisie. W drugim etapie z dziesięciu najlepszych tras zostanie utworzony ranking najbardziej atrakcyjnych wycieczek, a ich autorzy otrzymają nagrody. W skład zwycięskiego pakietu wchodzi sakwa rowerowa, ręcznik szybkoschnący oraz przewodnik turystyczny. Dwadzieścia kolejnych osób otrzyma nagrody pocieszenia.

Jazda na rowerze i odkrywanie mniej dostępnych zakątków naszego kraju stają się coraz bardziej popularne. Z roku na rok przybywa zarówno rowerzystów, jak i profesjonalnie wytyczonych ścieżek rowerowych przebiegających przez największe atrakcje regionu. Konkurs na najlepszą trasę rowerową jest nie tylko pomysłem na promocję Podkarpacia, ale i zachęcenie większej ilości osób do aktywności na świeżym powietrzu.
- Przed nami kilka weekendów, mamy nadzieję, że mieszkańcy Podkarpacia oraz odwiedzający ten region turyści wykorzystają chwile wolnego czasu na rowerowe zwiedzanie i wezmą udział w naszym konkursie. Możliwość zdobycia nagród poprzez jazdę na rowerze to podwójna, czysta przyjemność - zachęca do wzięcia udziału w konkursie Agnieszka Majka, specjalistka ds. marketingu w Traseo.plWięcej informacji na temat konkursu oraz jego regulamin znajdują się na stronie Traseo.pl (TUTAJ). Czasu na zgłoszenie propozycji rowerowej wycieczki przez Podkarpacie jest jeszcze sporo, warto go dobrze wykorzystać!

TEKST I ZDJĘCIA: MAT. PRAS.