fot. siepomaga.pl

Uczestnicy V Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk, w tym roku pomogą Magdalenie Kowalczyk z Bukowca. Dziewczyna po tragicznym wypadku samochodowym walczy o powrót do zdrowia.

Informację o zbiórce pieniędzy na rehabilitację, którą dla Magdy zorganizowali mieszkańcy jej rodzinnej miejscowości, opublikowaliśmy szerzej w jednym z tegorocznych wydań Echa Bieszczadów. Przypomnijmy: 27 grudnia 2020 r. Magdalena Kowalczyk jechała wraz z rodzicami do Wrocławia, w którym zamieszkała po studiach. Niestety doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęli jej rodzice, a ona sama doznała bardzo poważnych obrażeń. Sprawca, który był pod wpływem alkoholu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem którym podróżowała rodzina Kowalczyków.

Normalne, szczęśliwe życie 24-letniej dziewczyny zostało w jednej chwili zniszczone. Magdalena do dnia wypadku, po ukończeniu studiów, pracowała w hotelu we Wrocławiu, oprócz tego rozpoczęła własną działalność gospodarczą. Była też bardzo aktywną wolontariuszką, szczególnie dużo uwagi poświęcała seniorom i osobom poszkodowanym w czasie pandemii. Sport, jazda na rowerze i siłownia były jej pasją. Miała mnóstwo planów na przyszłość…

Obecnie Magdalena walczy o powrót do zdrowia, a będzie to długi, bolesny i kosztowny proces. Jako pierwsi z pomocą ruszyli mieszkańcy jej rodzinnej wsi, którzy zorganizowali dla niej zbiórkę pieniędzy na portalu: siepomaga.pl/magdalena-kowalczyk.

Teraz z pomocą Magdzie przyszli organizatorzy Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk, którzy postanowili dochód z imprezy przekazać na jej leczenie i rehabilitację.

Tradycyjnie zawody odbędą się w ostatnią sobotę wakacji, czyli 28 sierpnia. Organizatorzy wierzą – opierając się na założeniach rządowych - że do tego czasu, zaszczepieni przeciw COVID19 zostaną wszyscy zainteresowani Polacy i nie będzie ograniczeń pandemicznych związanych z uczestnictwem w imprezie.

fot. mat. pras PGE

- To będą już piąte charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Cztery lata temu uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonistę, narciarza i kolarza, który podczas zawodów uległ poważnemu wypadkowi. Rok później pomoc była adresowana do Basi, dziewczynki, która od lat zmaga się z chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Pieniądze z przedostatniej edycji zawodów trafiły do Kamila z Krosna, który doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, a z ostatniej do Dawida Radziejowskiego z Hoczwi koło Leska, wicemistrza świata w Nordic Walking walczącego o powrót do zdrowia po wypadku samochodowym – przypomina Maciej Gelberg, rzecznik prasowy spółki PGE Energia Odnawialna.

Cross na Wyspie Energetyka to jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy. Trasa - przygotowana przez legendę polskich biegów górskich, multimedalistkę mistrzostw świata Izabelę Zatorską - przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: bieg główny na dystansie blisko 10 kilometrów, ponad sześciokilometrowy Nordic Walking oraz bieg dla wczasowiczów. Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Zapisy na imprezę ruszą na początku czerwca.

Chcesz pomóc Magdzie? Masz trzy drogi:
Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy PKO Bank Polski 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Magdalena Kowalczyk lub przekaż 1 % od podatku Magdalena Kowalczyk nr KRS 0000396361, cel szczegółowy - 0111666 Magdalena Kowalczyk. Dodatkowo pieniądze na leczenia Magdy zbierane są na portalu siepomaga.pl/magdalena-kowalczyk

 

TEKST: oprac. P.B.