(Grafika: Działaj Lokalnie)

Ruszył nabór wniosków do Działaj Lokalnie Fundacji Bieszczadzkiej. Stowarzyszenia i grupy nieformalne z terenu bieszczadzkich powiatów mogą starać się o dofinansowanie dla swoich inicjatyw. - Wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego – informuje Lucyna Sobańska, koordynatorka programu.

Fundacja Bieszczadzka we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce po raz kolejny ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- W XII edycji Programu „Działaj Lokalnie -2021” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia – przypomina Lucyna Sobańska, koordynatorka programu z ramienia Fundacji Bieszczadzkiej. - Program kierujemy do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Wnioski do DL XII-2021 mogą być składane przez wnioskodawców działających na terenie gmin: Baligród, Bircza, Czarna, Komańcza, Lesko, Olszanica, Ustrzyki Dolne,Tyrawa Wołoska i Solina.

- Będzie można ubiegać się o dotację do 6.000 zł. Wnioskodawcy wnoszą wkład własny – 25 proc. wartości wnioskowanej dotacji w tym: 5 proc. to wkład finansowy czyli środki realizatora na pokrycie kosztów projektu oraz 20 proc. wkład niefinansowy - np. praca wolontariacka na rzecz projektu, użyczenie sali, przekazane rzeczy – wyjaśnia koordynatorka.
Różnice w zakresie wkładu własnego oraz czasu realizacji dotyczyć będą wyłącznie projektów, zawierających działania wpływające na zmniejszenie skutków epidemii. Szczegóły w regulaminie konkursu.

W ubiegłych latach z programu Działaj Lokalnie sfinansowane zostało m.in. wyposażenie świetlic wiejskich, działania Kół Gospodyń Wiejskich czy Klubów Seniora, imprezy sportowe i kulturalne, stroje sportowe dla klubów, spektakle teatralne, warsztaty plastyczne czy pikniki rodzinne, budowa wiat piknikowych, ścieżki spacerowe lub rowerowe czy budowa pszczelich pasiek. Stowarzyszenia oraz grupy nieformalne dostały od 3.000 do 6.000 zł.

Dotowane projekty będzie można realizować od 1 czerwca do 31 grudnia 2021 roku.
Termin naboru wniosków: 10.04.2021r – 10.05.2021r.

Wnioski do Działaj Lokalnie XII-2021 należy składać wyłącznie poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.dzialajlokalnie.pl i www.fundacjabieszczadzka.org

Z racji zagrożenia koronawirusem spotkania szkoleniowo-informacyjne będą miały charakter zdalny, na platformie ZOOM. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji o programie zapraszamy też na konsultacje indywidualne, telefoniczne pod nr 881 537 554 lub w siedzibie Fundacji Bieszczadzkiej od 12 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 14.00, po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacji.

Obowiązkowo w konsultacjach lub szkoleniu informacyjnym muszą wziąć udział przedstawiciele organizacji lub grup nieformalnych, które po raz pierwszy wnioskują do programu Działaj Lokalnie.

20 kwietnia 2021 (wtorek) o godzinie 17.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne, online, na platformie ZOOM. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., będzie to warunkiem otrzymania linku do spotkania online.

TEKST: P.B.