W ogólnopolskich zawodach, które odbyły się w Stalowej Woli, drużyna pływacka UKS AQUARIUS Lesko wypracowała bardzo dobre miejsce. - Tegoroczny sezon pływacki dzieci w wieku 10 i 11 lat, kończymy z szóstą lokatą wywalczoną w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Dzieci w Pływaniu – cieszy się trener Piotr Roszniowski-Bury.

W zawodach, które odbyły się 22 maja w Stalowej Woli rywalizowało 14 zespołów z Podkarpacia. - W klasyfikacji 11 latków nasi pływacy wywalczyli 5. miejsce drużynowo – informuje instruktor Roszniowski-Bury. - Wyczyn ten udał się mimo niewielkiej ilości zdobytych medali, ale jako drużyna jesteśmy silni i jak pokazały dziewczyny w swoich startach sztafetowych - możemy rywalizować nawet z najlepszymi na Podkarpaciu i nie oddawać łatwo pola do walki o medale.Jak mówi trener, w zawodach troszkę szczęścia zabrakło niektórym z zawodników UKS AQUARIUS Lesko, którzy zostali „mistrzami 4 miejsc”. - Ważne zadanie dla nas na przyszły rok, to nauczyć się wygrywać – podkreśla instruktor. - Zawody w Stalowej Woli, dla naszych najmłodszych zawodników były zawodami kończącymi sezonowe zmagania. Nadchodzi czas na krótkie roztrenowanie i zabieramy się za treningi wakacyjne oraz przygotowanie do kolejnego sezonu, który z tą drużyną na pewno będzie emocjonujący. Dzieciaki pokazały, że w klubie UKS Aquarius jest wschodząca drużyna mistrzów. Najważniejsze, że TEAM SPIRIT po pandemicznych przewrotach powrócił ze zdwojona siłą.Trener dodaje, że drużyna jest mocno zespolona, a zawodnicy mimo swoich niedyspozycji trenują, startują w zawodach i starają walczyć się o najwyższe cele. Z pewnością przyniosą swoim kibicom wiele radości już w najbliższej przyszłości.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA OPEN - W OGÓLNOPOLSKICH DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH DZIECI W PŁYWANIU W STALOWEJ WOLI

1. SP MOTYL MOSiR Stalowa W.
2. KP SOKÓŁ Rzeszów 3. MKS IKAR Mielec
4. PIRANIE SOSiR Nowa D.
5. UKS DELFIN Tarnobrzeg
6. UKS SP AQUARIUS Lesko
7. UKS DELFINEK Ustrzyki D.
8. Błysk Jarosław
9. Stow. FREGATA Głogów Młp.
10. MKS Sanok 00808
11. UKP GRYF Dębica
12. SWIM TRI Rzeszów
13. MUKP FALA Ropczyce
14. UKS AquatorKolejny start Aquariusa już za tydzień. Tym razem o medale powalczą nasi starzy wyjadacze ze starszych roczników na Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego. Trzymamy mocno kciuki!!

TEKST: oprac. P.B

ZDJĘCIA: UKS AQUARIUS Lesko