Podkarpacki Urząd Wojewódzki informuje, że w związku ze zwiększonym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, uruchamia dodatkową obsługę klientów.

Okres wakacyjny wiąże się zwykle ze zwiększonym zainteresowaniem w oddziałach paszportowych. Tak jest i w tym roku – poluzowania związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że znów chętniej wyjeżdżamy z kraju na urlop. W związku z tym Podkarpacki Urząd Wojewódzki informuje, że uruchomione zostały dodatkowe usługi dla osób chcących zrobić paszport. Wydłużony został czas pracy wydziałów paszportowych we wtorki oraz urzędy dodatkowo będą otwarte w soboty.

Oddziały Paszportów w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu będą dostępne dla klientów już od soboty (26 czerwca) do końca lipca w godz. 8.00 – 13.00.

We wszystkie wtorki lipca będzie można złożyć wniosek paszportowy i odebrać gotowy paszport w godz. 8.00 – 18.00. W pozostałe dni robocze tygodnia sprawy paszportowe można załatwiać w godz. 7.30 – 15.30.

Uwaga! Obsługa klientów w soboty będzie prowadzona bez internetowej rezerwacji wizyty.
Tylko osoby, które zarezerwowały termin wizyty uzyskują gwarancję złożenia wniosku paszportowego i odbioru paszportu w ustalonym dniu i godzinie, pominąwszy przypadki awarii Paszportowego Systemu Informatycznego. Osoby, które zgłoszą się do punktu paszportowego bez dokonania rezerwacji wizyty, obsługiwane są w miarę dostępnych możliwości i powinny wziąć pod uwagę, że mogą nie załatwić sprawy paszportowej.
Więcej informacji TUTAJ.

TEKST: P.B. (PUW)